• اولین کنگره بهینه‌سازی مصرف انرژی

اولین کنگره ملی بهینه سازی مصرف انرژی

بسمه تعالی

با عنایت و یاری خداوند متعال، اولین کنگره ملی بهینه سازی مصرف انرژی در دانشگاه تهران و با همکاری قطب بهینه سازی مصرف انرژی و انجمن مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون ایران در اردیبهشت ماه 1395 برگزار خواهد گردید که لازم است از کلیه اساتید، محققین، متخصصین و دانشجویان این حوزه و سایر حوزه های مرتبط دعوت گردد ضمن حضور فعال در کنگره و برنامه های جانبی آن، دستاوردهای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خود را در قالب مقالات علمی ارائه نمایند و همچنین برگزارکنندگان را از نظرات و پیشنهادهای خود در راستای برگزاری هرچه بهتر و شایسته تر کنگره یاری رسانند. بدون شک، برگزاری کنگره بهینه سازی مصرف انرژی به عنوان تجلی گاه ارایه‌ی آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی در این حوزه، عرصه‌ای بی بدیل جهت تبادل تجربیات عملی وکاربردی شما بزرگواران و محل مناسبی برای تبادل نظر محققین و متخصصین این عرصه بوده که در نتیجه‌ی آن امید می‌رود شاهد ارتقای سطح همکاری، با هدف افزایش توانمندی ها در حوزه تولید و مدیریت مصرف انرژی در کشور عزیزمان باشیم. بدین وسیله از طرف گروه مهندسی ماشین های کشاورزی دانشکده مهندسی و فناوری دانشگاه تهران، قطب بهینه سازی مصرف انرژی و انجمن مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون ایران، قدردان حضور پر بار کلیه همکاران، اساتید، پژوهشگران و دانشجویان در این گردهمایی بزرگ هستیم.

آدرس دبیرخانه: البرز، کرج، چهارراه دانشکده، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

شماره تماس: 32801011-026

09013087319

آدرس وب سایت کنگره: coec.ut.ac.ir

آدرس پست الکترونیک کنگره: coec@ut.ac.ir

درباره قطب

امروزه بخش کشاورزی به منظور پاسخگویی به عرضه بیشتر غذا برای جمعیت در حال افزایش و تهیه مواد مغذی کافی و مناسب به شدت انرژی بر شده و توجه به منابع انرژی فسیلی محدود و اثر مصرف این نوع انرژی ها بر سلامتی انسان و محیط زیست لزوم بررسی الگوهای مصرف انرژی را در بخش کشاورزی حیاتی ساخته است.

قطب بهینه سازی مصرف انرژی در مکانیزاسیون کشاورزی در سال 1390 در گروه مهندسی ماشین‌های کشاورزی دانشگاه تهران تأسیس گردید. این قطب با هدف ارتقاء و بهبود کارآیي مصرف انرژي در بخش کشاورزی و به ویژه مکانیزاسیون کشاورزی تشکيل گرديده است وظيفه خود مي داند تا با تمام توان در راستاي تحقق موضوع فعاليت خود گام برداشته و جهت رسيدن به اهداف مورد نظر و اجراي آن تمامي تلاش خود را به کار ببندد.